COVID 19 valdības atbalsta instrumenti – lamatas vai reālas iespējas izdzīvot?

Latvijas valdībai, manuprāt, šoreiz varam “uzsist” uz pleca par operatīviem un apsveicamiem lēmumiem, kas atvieglo gan uzņēmēju finansiālo slogu, gan iedzīvotāju, darbinieku, bezdarbnieku, jaunās māmiņas utml.

Valsts Ieņēmuma dienests šobrīd strādā ļoti operatīvi, ieklausoties un mēģinot katram uzņēmumam atrast piemērotu risinājumu.

Bieži dzirdam izskanam presē un sociālajos tīklos, ka nav saņemti dīkstāves pabalsti, nodokļus neatliek un nesadala līdz 3 gadiem, VID neieklausās, nerod risinājumu.

Veicot sava darba pienākums, šajos COVID 19 pandēmijas laikā, neesmu neko tamlīdzīgu novērojusi, jo mūsu klientiem ir izmaksāti gan dīkstāves pabalsti, gan sadalīti nodokļi, gan VID ir zvanījis un piedāvājis sadalīt nodokļus pēc COVID 19 kritērijiem, lai samazinātu uzņēmēja izmaksas(nokavējuma naudas).

Lasot un klausoties apkārt notiekošo, aizdomājos, ka varbūt tā nav valdības vai VID vaina, bet tomēr grāmatveža kvalifikācija, zināšanas un spēja, šajos mainīgajos apstākļos, izsekot izmaiņām un ieteikt uzņēmumiem risinājumus, lai pārvarētu šo krīzes laiku.  Protams, ka arī uzņēmēja godīgums un dokumentu iesniegšanas kārtīgums atstāj iespaidu uz grāmatvedības datu apstrādi, atskaišu iesniegšanas korektumu un laicīgumu.

COVID 19 valdības ieviesti atbalsta instrumenti tika radīti, lai atbalstu godīgus uzņēmējus, kas strādā, maksā nodokļus un tiešām atstāj iespaidu uz Latvijas tautsaimniecību.